Hans J. Wegner

dzimis: 1914 - miris: 2007
Izplatītākie darbi: "The Pendant lamp" cable lift pendant lamp lamp, Opala lampu sērija, Wishbone chair, Chinese chair, "The Chair"
Izglītība: dizainers

Izglītība
Hanss J. Vegners (Hans J. Wegner) dzimis 1914. gadā Tonderā, Dānijā. Divdesmit divu gadu vecumā 1936. gadā viņš tika uzņemts par studentu Kunsthåndværkerskolen - Mākslas un amatniecības skolā, kas tagad ir daļa no Dānijas Dizaina skolas, - vietā, kur viņš vēlāk atgriezās kā pasniedzējs. 1943. gadā Vegners atvēra savu dizaina studiju un radīja Ķīnas krēslu, kas kopā ar 1949. gadā radīto apaļo krēslu kļuva par pamatu daudziem viņa vēlākajiem darbiem. Apaļo krēslu vēlāk sāka dēvēt par krēslu pēc tam, kad to izmantoja Džons F. Kenedijs un Ričards Niksons televīzijas pārraidītajās prezidenta debatēs. Lai gan krēsls neapšaubāmi ir viena no lielākajām ikonām Vegnera plašajā daiļradē, daudzi uzskata, ka 1950. gada krēsls Wishbone patiesībā bija viņa lielākais komerciālais panākums.

Hanss J. Vegners bija arī talantīgs lampu dizainers. Viņa slavenā 1962. gada lampa ar trošu pacēlāju, The Pendant lamp, tiek ražota kopš tā laika. Gan troses pacēlāja piekaramā lampa, gan viņa futūristiskā Opala sērija, kas sākotnēji tika izstrādāta 70. gados viesnīcai Hotel Scandinavia Kopenhāgenā, tagad tiek ražota kā daļa no Pandul produktu līnijas. Hanss J. Vegners savas karjeras laikā ieguva daudzas starptautiskas balvas, un 1997. gadā Londonas Karaliskā mākslas koledža viņam piešķīra goda doktora grādu.
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!