Benny Frandsen

Radies: 1941. gadā
Izplatītākais darbs: Ballas ģimene
izglītība: elektroinženieris

Fons:
Benijs Frandsens dzimis Skanderborgā un ieguvis elektrotehnikas inženiera grādu galvenokārt tāpēc, ka viņa māte uzskatīja, ka viņam vajadzētu iegūt grādu. Viņa sapnis bija projektēt un ražot apgaismojuma risinājumus. Viņš sāka ar nelielu darbu, izstrādājot lampu dizainu vietējam klubam, pēc tam viņš mēģināja - un viņam neizdevās - pārliecināt savu tā laika priekšnieku, lai viņš dotu atļauju sākt lampu ražošanu.

1968. gadā Benijs Frandsens sāka patstāvīgi ražot kvadrātveida un ģeometriskas lampas, taču lampu pārdošana tā arī netika uzsākta. Benijs Frandsens saprata, ka dāņi patiešām vēlas apaļas lampas, un tādēļ viņš izstrādāja savu pirmo apaļo lampu ar trāpīgu nosaukumu "Ball".

Šī lampa kļuva par Benija Frandsena karjeras sākumpunktu! Ikviens vēlējās "Ball" lampu, jo tās gludais, magnētiskais dizains bija labi piemērots izmantošanai visā mājā neatkarīgi no interjera stila. Ball guva milzīgus panākumus, un drīz vien lampa bija pieejama dažādās versijās, ne tikai oriģinālajā uzstādāmajā lampā.

1972. gadā Benijs Frandsens (Benny Frandsen) pārcēla lampu ražošanu no savām mājām uz rūpnīcu Skanderborgā, lai labāk apmierinātu milzīgo pieprasījumu pēc Ball. Uzņēmums uzreiz sāka attīstīties, un 1993. gadā to iegādājās Frits Group, pēc tam tas apvienojās ar Lyskilde. Benijs Frandsens turpināja vadīt uzņēmumu kā tā izpilddirektors. Viņš 1996. gadā nolēma atpirkt uzņēmumu un mainīt tā nosaukumu uz Frandsen Lighting A/S.

2005. gadā Frandsen iegādājās Verpan, mazāku apgaismojuma ražotāju, kam piederēja tiesības ražot Verner Panton slavenās Globe lampas. Viņi sāka ražot GlobeGlobe, un drīz vien Verpan iegāde kļuva par Frandsen lielu panākumu. Šodien Frandsen un Verpan ir licencēti ražot aptuveni 80 Vernera Pantona lampu dizainu.

Savukārt 2011. gadā Frandsen un Verpan ieguva licenci Pantona mēbeļu un paklāju dizaina izstrādājumu ražošanai, kas tiek ražoti vēl šodien.

2018. gadā tiek atzīmēta lampas Ball 50. gadadiena, un šī iemesla dēļ ir izgatavoti jauni modeļi. Benny Frandsen ir labi pierādījis, ka labs dizains un laba uzņēmējdarbības izveicība nekad neiziet no modes.
BF 20 Double Stāv Lampa Melns - Frandsen
RRP EUR 450,00
Pašlaik ir noliktavā
Rādīt 36 no 85 produktiem
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!