Jørn Utzon

Radies: 1918 - Miris: 2008
Zināmākie darbi: Sidnejas Opera, ūdenstornis Svanekē, Langelinie paviljons, Nacionālais muzejs Kopenhāgenā, Utzon JU1 piekaramais lukturis no &tradition, Concert piekaramais lukturis no Lightyears un Opera piekaramais lukturis no Lightyears.
Izglītība: Arhitekts

Vēsture
Jorns Utzons dzimis Kopenhāgenā, bet, kad viņam bija viens gads, ģimene pārcēlās uz Olborgu. Viņš galvenokārt ir slavens ar Sidnejas operas namu, taču ir projektējis arī dažas skaistas lampas, piemēram, Utzon Pendant lamp, Concert Pendant lamp un Opera Pendant lamp.

Viņa tēvs bija slavens kuģu inženieris Olborgas rūpnīcā, un viņš bija slavens ar savu konstrukciju precizitāti un detaļu precizitāti, no kuras Jērns Utzons iedvesmojās savos projektos.  

1930. gadā Jērns Utzons kopā ar ģimeni devās uz Stokholmas izstādi, un tā kļuva par pagrieziena punktu jaunajam puisim un vietu, kur viņš pirmo reizi ieraudzīja funkcionālisma stilu.

1937. gadā Jērns Utzons uzsāka arhitekta izglītību Kopenhāgenas Mākslas akadēmijā, kuru pabeidza 1942. gadā. Vēl tajā pašā gadā kara laikā vācieši okupēja Dāniju, un Jērns Utzons aizbēga uz Zviedriju, kur tobrīd jau strādāja tādi slaveni dizaineri kā Arne Jacobsen, Poul Henningsen, Halldor Gunnløgsson, Tobias Faber un daudzi citi. Viņus visus iedvesmoja viņu pilsētas Asplundas ziemeļu funkcionālisms, un viņi strādāja Alvar Aaltos zīmēšanas studijā.

Pēc Vācijas kapitulācijas 1945. gadā Utzons vēlējās palīdzēt atjaunot Eiropu, un viņš sāka ar nelielām pagaidu mājām Holandē.

Jerns Utzons 1956. gadā projektēja Sidnejas Operas namu, kas vēl šodien ir modernā un eksperimentālā dizaina paraugs.

Starp visām brīnišķīgajām ēkām Utzons atrada laiku arī dažu ļoti populāru un skaistu lampu projektēšanai.
Rādīt 7 no 7 produktiem
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!