Dimmeru zināšanas



Dimmeru zināšanas
Jūs pamostaties gaišā gaismā, kas sveicina jūs jaunajā dienā, neizspiežot miegu no acīm, bet pieskaņojot to maigajiem rīta toņiem. Jūs apēdat brokastis, iedarbināt kafijas automātu un, dienai kļūstot gaišākai, ķeraties pie darba. Pēcpusdienā jūs ieslēdzat darba laiku un pastiprināt gaismu līdz galam, lai pārdzīvotu sastrēguma stundas, un atkal to samazināt, kad ir laiks baudīt vakariņas un iekārtoties mājīgā vakara atmosfērā.

Sākotnēji tika izgudroti reostats un citas gaismas kontroles sistēmas, lai samazinātu enerģijas patēriņu laikā, kad dominēja kvēlspuldzes un elektrība bija dārga. Kopš tā laika ir daudz kas mainījies, un mūsdienās satumšotāji spēj daudz vairāk nekā tikai ietaupīt elektroenerģiju. Bet kādu satumšotāju jums vajadzētu izvēlēties? Vai tas būtu jāpievieno pie kabeļa, vai arī tas būtu jāiebūvē slēdzī? Kādu spuldzīti izvēlēties?

Regulēšanas ierīču tirgū var būt grūti orientēties, tāpēc mēs esam izveidojuši šo lapu, lai palīdzētu jums atrast savām vajadzībām atbilstošu risinājumu. Uzziniet, kā izvēlēties savam mājoklim piemērotu vadības sistēmu!


LED satumšotāji

LED satumšotāji ir pieejami trīs galvenajās versijās: iebūvēti jūsu dizaina lukturī, uzstādīti uz kabeļa vai novietoti blakus sienā pie slēdža. Šie ir galvenie veidi, un šajā rakstā galvenā uzmanība tiks pievērsta pēdējiem diviem veidiem, jo tie tiek uzstādīti pēc tam.

Abi veidi darbojas vienādi, taču, ja satumšotāja slēdzi ir jāuzstāda elektriķim, tad satumšotāju jūs varat uzstādīt uz lampas paši. Displeji ir ļoti dažādi, un turpmāk varat apskatīt dažas no daudzajām iespējām. Bet kā pārliecināties, ka esat izvēlējies pareizo risinājumu? Un kā izvairīties no tā, ka LED spuldze, kad to satumšojat, mirgo?

Ievietojiet savai lampai piemērotu reostatslēdzi šeit


Aprēķiniet vatu un izvēlieties pareizo reostatslēdzi

Izvēlēties reostats nav ne grūti, ne sarežģīti, taču jums ir jāpārzina savas spuldzes un reostats, un tas palīdz atcerēties matemātikas pamatprincipus!

Izvēloties LED satumšotāju, jūs, iespējams, esat pamanījuši, ka visiem tiem ir norādīta vatu vērtība. Bieži vien tā ir norādīta kā diapazons, un parasti tā izskatās šādi:

LED gaismas satumšotājs 5000 (4-250W)


Bet ko nozīmē šie skaitļi un ko jums vajadzētu izvēlēties? Diapazons ir jāinterpretē kā maksimālais un minimālais rādītājs - un, ja jūsu LED spuldzes ar reostatslēdža ierīci mirgo, tas, visticamāk, ir tāpēc, ka tās izmanto mazāku spilgtumu nekā diapazonā norādītais minimālais.

  • Maksimālā jauda ir lielākā jauda, ar kādu var strādāt satumšotājs . Citiem vārdiem sakot, pieslēgtā spuldze vai spuldzes - šajā piemērā - nekad nedrīkst pārsniegt 250 W. Un ir jāpiemin, ka LED spuldzes bieži vien dažas sekundes, kamēr tās ieslēdzas, patērē vairāk elektroenerģijas, nekā norādīts sarakstā. LED spuldzēm 250 W ir daudz, taču neaizmirstiet, ka jūsu gaismas ķermeņi var izmantot vairākas spuldzes.

  • Minimums ir zemākais elektroenerģijas līmenis, ko izmanto spuldzes. Citiem vārdiem sakot, pieslēgtā spuldze vai spuldzes nekad nedrīkst samazināties zem norādītā minimuma. Ja iegādājaties 5 W spuldzīti un jūsu reostats ir ar minimālo vērtību 4 W, jūs varat regulēt spuldzes spilgtumu no 4 W līdz 5 W. Ja jūsu LED spuldze izmanto 3,5 W, tā mirgo.

    Ja jūsu apgaismes ķermenī ir vairāk nekā viena spuldzīte vai ja vēlaties izmantot satumšotāja slēdzi vairākām lampām ar vienu gaismas avotu, jums jāaprēķina kopējā jauda.

    To var izdarīt, ņemot spuldžu skaitu gaismekļos, ko vēlaties aptumšot, un reizinot to ar jaudu. Ja jūsu lampā ir četras spuldzes, no kurām katra patērē 20 W, 20 W jāreizina ar 4, kas ir 80 W. Tad ņemiet 80 W, ko patērē visas spuldzes kopā, un reiziniet to ar 1,25, lai kompensētu papildu elektroenerģiju, kas tiek patērēta spuldžu ieslēgšanai. Šajā piemērā jums ir nepieciešams reostats ar maksimālo vērtību 100 W.

  • Satumšojamas LED spuldzes

    Neatkarīgi no tā, vai tas ir kino vakars, spēļu vakars, romantiskas vakariņas vai vienkārši nepieciešams nakts vidū piecelties un izmantot tualeti, jūsu gaismas arsenālam lieliski noderēs LED spuldzīte ar regulējamu apgaismojumu. Bet kā jūs varat būt pārliecināts, ka esat izvēlējies pareizo? Un vai vēlamā spuldze patiešām darbojas ar jūsu reostatslēdzi?

    LED spuldzēm izmanto divas dažādas apgaismojuma samazināšanas metodes.

  • Analogais: Ja regulējat savu reostatslēdzi uz 10%, reostatslēdzis samazina spuldzes jaudu. Tas nozīmē, ka tas dod spuldzei mazāk elektrības, tādējādi samazinot gaismas intensitāti.
  • Vaļņu garuma modulācija: Ja regulējat reostatslēdzi uz 10 %, intervāls starp spuldzes ieslēgšanos un izslēgšanos saīsinās. LED spuldzes darbojas, ieslēdzoties un izslēdzoties ļoti ātri - ātrāk, nekā acs spēj saskatīt, - un, kad reostats ir 10%, spuldze ir ieslēgta 10% laika.

    Abas metodes rada vienu un to pašu rezultātu, un jums kā lietotājam lielākoties nav svarīgi, kā spuldzīte tiek izslēgta. Tomēr ir vērts zināt, kā tas darbojas un kāpēc LED spuldzēm nevar izmantot tradicionālo reostatslēdzi, tāpat kā nevar izmantot kvēlspuldzi vai halogēna spuldzi ar LED reostatslēdzi. Turklāt LED spuldzes darbojas ar daudz mazāku jaudu nekā tradicionālās spuldzes.

    Vissvarīgākais ir izvēlēties LED spuldzes ar regulējamu gaismas spilgtumu. Ne visas LED spuldzes ir satumšojamas, un jūs, iespējams, esat aizdomājušies, kāpēc satumšojamas spuldzes ir dārgākas nekā to satumšojamas kolēģes. Klasisko kvēlspuldzi var aptumšot, vienkārši samazinot tās saņemtās enerģijas daudzumu - ar LED tas nav tik vienkārši. Dimmējamā LED spuldzē ir iebūvēta shēma, kas ļauj spuldzei apstrādāt mainīgās fāzes un barošanas avotus.

    Tāpēc, ja vēlaties izmantot spuldzīti ar satumšojamiem slēdžiem vai izmantot lampas ar iebūvētiem satumšotājiem, noteikti izvēlieties satumšojamu LED spuldzīti!

    Ņemot vērā iepriekš teikto, jūs joprojām varat izmantot aptumšojamu spuldzīti satumšojamā spuldzē.

    Skatiet mūsu satumšojamo LED spuldžu klāstu šeit!

  • Kā uzstādīt reostatslēdzi uz kabeļa?

    Atšķirībā no jauna gaismas slēdža uzstādīšanas pie sienas, jūs varat uzstādīt satumšotāju uz kabeļa paši. Process ir vienkāršs, taču atcerieties, ka garantija zaudē spēku brīdī, kad sākat uzstādīt satumšotāju. Jāpiemēro "divreiz mērot un vienreiz griezt" un jāatceras izlasīt rokasgrāmatu.

  • Izslēdziet elektrību un atvienojiet lampu no tīkla - nekad nestrādājiet pie lampām, kurās ir strāva.
  • Nolemiet, kurā vietā uz lampas vēlaties uzstādīt reostatslēgu - pārliecinieties, ka tas atrodas kaut kur uz kabeļa, kur tas ir viegli sasniedzams.
  • Izgrieziet kabeli - un pārliecinieties, ka pārgriežat īstajā vietā! Divreiz izmēriet, vienreiz izgrieziet. Izmantojiet knaibles vai līdzīgus instrumentus.
  • Noplēsiet ārējo apvalku - tā atklāsiet divus iekšējos kabeļus. Nogrieziet nogriezto gabalu un gabalu, kas uzbāzts lampai. Mēs iesakām atdalīt aptuveni collu.
  • Atveriet reostatslēdzi un pārbaudiet to! - ne visi reostatslēdži ir identiski, tāpēc jums vajadzētu atvērt reostatslēdzi un vēlreiz izlasīt lietošanas instrukciju. Atrodiet pozitīvo un negatīvo spaili.
  • Apģērbiet iekšējo apvalku un nostipriniet - tiklīdz ir redzams varš, ar pirkstiem varat to savilkt punktā. Pievienojiet negatīvo kabeli (parasti zilo) un pozitīvo kabeli (parasti brūno) satumšotāju un izmantojiet vārstu, ja jūsu satumšotājam tāds ir. Pārliecinieties, ka varš nesaskaras ar varu, jo tas izraisīs lampas īssavienojumu. Mēs iesakām noņemt aptuveni centimetru.
  • Ieslēdziet reostatslēdzi un pārbaudiet instalāciju - ja viss darbojas, jūsu lampai vajadzētu aptumšot!

  • Satumšojamas kvēlspuldzes un halogēna spuldzes

    Mūsdienās halogēna spuldzes galvenokārt tiek izmantotas ledusskapjos un priekšējos luktoros, un lielākā daļa kvēlspuldžu vairs netiek izmantotas. Tās, kas vēl ir saglabājušās, lielākoties ir atrodamas krāsnīs un retro lavas lampās. Neviens no šiem spuldzīšu veidiem netiek pārdots ES, taču, iespējams, jums ir kāda īpaša vecāka spuldze vai lampa, kuru vēlaties aptumšot.

    Ja jums ir vecāka lampa ar iebūvētu reostatslēdzi iespējams, esat pamanījis, ka mūsdienu LED spuldze, to iededzinot, mirgo. Tas ir tāpēc, ka regulēšanas mehānisms ir paredzēts darbam ar halogēna vai kvēlspuldzi. Mēs iesakām sazināties ar vietējo mazumtirgotāju, lai noskaidrotu, vai viņu noliktavā ir halogēna spuldzes. Halogēna spuldze ES tika aizliegta 2018. gadā, taču mazumtirgotājam nav nelikumīgi pārdot halogēna spuldzi, ja tas to ir iegādājies pirms 2018. gada.

    Ja viss pārējais neizdodas, iespējams, varēsiet iegādāties krāsns vai ledusskapja spuldzīti - bet, ja izvēlaties šo ceļu, ņemiet vērā, ka ražīgums var būt ierobežots.


    Philips Hue satumšotāja slēdzis

    Ja izvēlaties viedo spuldzīti, nevis tradicionālo LED gaismu, jums nav jādomā par slēdžiem un slēdžiem, jo to visu varat izdarīt no tālruņa. Bet, ja jums patīk vienkāršība, ko nodrošina pie sienas novietots satumšotāja slēdzis, dažādi viedo spuldžu ražotāji rada dažādus risinājumus, un mēs vēlamies izcelt Philips Hue satumšotāja slēdzi.

    Elegantā tālvadības pults un slēdža kombinācija ir piestiprināta pie sienas, un, kad tā ir savienota ar Philips Hue apgaismojuma sistēmu, jūs varat kontrolēt gaismu telpā, izmantojot reostatslēdzi. To var uzstādīt ar abpusējas līmlentes palīdzību, un pats slēdzis ir piestiprināts pie aizmugurējās plāksnes, izmantojot magnētus, tāpēc, ja vēlaties pārvietoties pa māju, varat to vienkārši ielikt kabatā un ņemt līdzi piedzīvojumā.