Cecilie Manz

Radies: 1972. gadā
Izplatītākie darbi: Caravaggio lampas, Mingus piekaramie gaismekļi, Mondriāna lampas, Brancusi piekaramais gaismeklis, Blossom vāzes, Micado galds, Tøjtræ apģērbu plaukts, Hochacht kāpnes
Izglītība: dizainere, Dānijas Dizaina skola

Izcelsme
Sesīlija Manca ir dzimusi Dānijas Odsherredas reģionā. Tā kā viņa ir ar dizainu un mākslu saistītu vecāku bērns, dizains vienmēr ir bijis dabiska viņas dzīves sastāvdaļa. Viņa izvēlējās dizaina profesiju, kad 1992. gadā iestājās Dānijas Dizaina skolā. Zinātkāre par funkciju un konceptualizāciju viņu aizveda uz Helsinkiem, kur viņa bija apmaiņas studente Somijas Mākslas un dizaina skolā.

1998. gadā, gadu pēc studiju pabeigšanas Kopenhāgenā, viņa atvēra Manz Lab - savu dizaina studiju, kuras uzmanības centrā bija mēbeles, stikls, lampas un ar tām saistīti produkti, kas galvenokārt paredzēti mājoklim.

2005. gadā viņa sāka veidot izstrādājumus slavenajai Holmegaard stikla fabrikai.

Sesīlija Manca izceļas ar spēcīgu funkcionalitātes izjūtu un uzstāj uz kvalitāti. Viņa ir izstādījusi savus darbus visā pasaulē, un tās darbi ir pārstāvēti MOMA un Dānijas Dizaina centra pastāvīgajās kolekcijās. Viņa ir saņēmusi vairākas balvas, tostarp Finn Juhl Arhitektūras balvu (2007) un Kunstpreis Berlin (2008). Viņas apgaismojuma projekti ietver Caravaggio un Mondrian sērijas, kas izstrādātas Lightyears.

Mancas dizains ir vienlaikus juteklisks, aizraujošs un ļoti noderīgs. Viņas darbi palielina mūsu izpratni par ikdienas priekšmetiem, kuriem citādi mēs varētu paiet garām, neaizdomājoties - tādiem priekšmetiem kā 2000. gadā radītais Tøjtræ (koka "koks", uz kura var pakarināt drēbes) un 1999. gadā radītais gudrais Hochacht (kāpnes, uz kurām var apsēsties). Cecilie Manz mērķis ir ne tikai radīt jaunus produktus, bet drīzāk atrast produkta mērķi un funkciju.

"Es strādāju ar lietām, kurām man ir nozīme. Mana vispārējā ideja vienmēr ir skaidra argumentācija, kas leģitimizē manis radītos dizainus. Būtiska ir funkcija, un, ja es nevaru formulēt pamatotu iemeslu jaunam produktam, labāk no tā radīšanas atturēties." -Cecilie Manz

Lampemesteren piedāvā Cecilie Manz sadarbībā ar Fritz Hansen radīto lampu un mājas piederumu klāstu. Viņu partnerības rezultātā ir radīts veiksmīgu produktu klāsts - sākot ar populārajām Caravaggio lampām un beidzot ar moderniem metieniem un pufiem. Visiem ir estētisks skandināvu dizains, kas nevainojami iederas mūsdienu interjerā.
Rādīt 36 no 41 produktiem
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!