Bernard Schottlander

dzimis: 1924. gadā nomiris: 1999. gadā
Izplatītākais darbs: Mantis lampu sērija
Izglītība: tēlnieks

Izcelsme
Bernards Šottlanders dzimis Vācijā, Maincā, un 1939. gadā pārcēlās uz Angliju. Viņš dienēja britu armijā Indijā, pēc atvadīšanās no armijas apguva metināšanas mākslu un ar stipendiju mācījās Līdsas Mākslas koledžā un vēlāk Anglo-franču mākslas centrā St John's Wood.

Pēc vairākiem veiksmīgiem dizainera darba gadiem Bernards Šotlanders izvēlējās pievērsties tēlniecībai. Piecdesmito gadu beigās viņš nodibināja darbnīcu Londonas ziemeļos, kur viņa palīgs bija talantīgais Džordžs Nešs.

No 1965. gada viņš pasniedza metālapstrādi St Martinsas Mākslas skolā. Tajā pašā gadā viņš piedalījās grupas izstādē "Seši mākslinieki" Laikmetīgās mākslas institūtā Londonā, bet 1966. gadā viņam bija pirmā personālizstāde Hamilton Galleries Londonā.

Iespējams, vislabāk viņu atceras ar 1951. gadā radīto lampu sēriju Mantis. Šottlanders apbrīnoja Aleksandru Kalderu, un "Mantis" redzama tā pati skulpturālās kustības izjūta. Šottlanders izstrādāja savu pretsvaru sistēmu, kas apvienojumā ar spēcīgu un elastīgu metāla stabu sistēmu rada iespaidu, ka Mantis lampas nepakļaujas gravitācijai.

Mūsdienās Mantis ir pieejams vairākās variācijās un ir ārkārtīgi populārs visā pasaulē.

Dar vairāk par Bernardu Šottlanderu varat uzzināt arī tīmekļa vietnē šeit.
Rādīt 9 no 9 produktiem
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!