Verner Panton

dzimis: 1926 - miris: 1998
Zināmākie darbi: Tivoli krēsls, Verner Panton krēsls, Bachelor krēsls, FlowerPot lampas & Topan lampas - abas no &Tradition, Globe lampas no Verpan, Panthella lampas no Louis Poulsen.
Traipošana: Arhitekts

Mācības
Verneram Pantonam bija cieši sakari ar daudziem tā laika nozīmīgākajiem dāņu dizaineriem. Viņš mācījās pie Poula Henningsena Dānijas Karaliskajā tēlotājmākslas akadēmijā, un pēc studiju beigšanas ieguva darbu pie Dānijas izcilākā arhitekta Arnes Jakobsena. Pantons draudzējās arī ar dizaineri/amatnieku Hans Vegners. Taču, ja Vegnera prasme bija modernizēt klasiskos dāņu tīkkoka krēslus, tad Pantona aizraušanās bija saistīta ar plastmasu un citiem mākslīgiem materiāliem, kurus varēja veidot košās krāsās un ģeometriskās formās popārta garā.

Iepazīšanās ar Poulu Henningsenu Dānijas Karaliskajā akadēmijā iedvesmoja Pantonu pievērsties produktu dizainam. (Pantons 1950. gadā apprecējās ar Henningsena meitu Tove Kemp, bet drīz pēc tam viņi izšķīrās).

Rādīt 36 no 233 produktiem
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!