Louis Weisdorf

dzimis: 1932. gada 29. martā Kopenhāgenā - 2021. gadā
Lielāk pazīstami darbi: Konkylie (1964), Facet (1966), Turbo (1967) un Multi-Lite priekš GUBI (1974)
Izglītība: Arhitekts un rūpnieciskais dizainers (Dānijas Karaliskā tēlotājmākslas akadēmija, Arhitektūras skola no 1949. līdz 1954. gadam).

Dāņu dizainers un arhitekts Luiss Veisdorfs savas dzīves sākumā atklāja, ka viņam piemīt spēcīga formas izjūta. Apvienojumā ar radošo un tehnisko izpratni par dizainu viņš ir radījis dažādus mākslinieciskus lampu dizainus. Viņa darbu raksturīga iezīme ir tā, ka katra vienkāršā lampa ir veidota no identiskiem elementiem, kas apvienojas, veidojot piekarināmu lampu, kas pasargā acis no tiešas gaismas.

Šis process ir skaidri redzams 1967. gada lukturī Konkylie, 1966. gada lukturī Facet un 1967. gada lukturī Turbo. Dažus viņa darbus, piemēram, Ekko, Facet, Delfinen un Tulipanen, iepriekš ražoja Dānijas ražošanas uzņēmumi Lyfa un Le Klint.

Viņš 1972. gadā radīja piekaramo lampu Multi-Lite - vienu no saviem populārākajiem dizainparaugiem. Kopš 2016. gada rudens dāņu apgaismojuma ražotājs GUBI sadarbojas ar Louis Weisdorf, lai ražotu šo piekaramo lampu.

Savas karjeras sākumā viņš strādāja ar tādiem slaveniem dāņu arhitektiem kā Poul Henningsen un Verner Panton. Vairāk nekā 10 gadus viņš strādāja Tivoli dizaina studijā Poula Henningsena dēla Sērena Henningsena (Søren Henningsen) uzraudzībā. Šajā laikā viņa mākslinieciskais rokraksts veidoja, piemēram, restorānu Perlen un zaļo zonu pie brīvdabas skatuves.

1967. gadā Luiss Veisdorfs kļuva par neatkarīgu arhitektu, un viņam bija sava dizaina studija Gammel Strand Kopenhāgenā. Šo darbnīcu viņš dalīja ar Vernera Pantona jaunāko brāli Ole Pantonu. Šajā laikā viņš projektēja iepriekšējās ostas un kanāla Tours biļešu kases. Mūsdienās viņa studija atrodas Fuglebjergā pie Vinstrupa.
Multi -Lite Stāv Lampa Hroms/Balts - GUBI
RRP EUR 1 199,00
Paredzams in: 4 - 6 dienas
Rādīt 34 no 34 produktiem
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!