Vitra Lampas

Kopš Vitra ienāca mēbeļu tirgū 1957. gadā, Šveices uzņēmums ir bijis mēbeļu, mājas piederumu un lampu dizaina līderis. Mūsdienās Vitra ir pasaulslavena ar savu emocionālo un izteiksmīgo tēlu, un, pateicoties virknei leģendāru dizaineru radīto klasisko darbu, šis uzņēmums, kura saknes meklējamas Bāzelē un tās apkārtnē, ir nostiprinājis sevi kā vienu no absolūti labākajiem dizaina uzņēmumiem.

Šodien Vitra izdod gan Akari lampu, papīra lampu sēriju, kuras dizaina autors ir Isamu Noguči, gan Jean Prouvé sienas lampu Potence un Lampe de Bureau. Aplūkojiet zemāk un klikšķini šeit, lai apskatītu Vitra mājas aksesuārus!
Akari 9AD Galda Lampa - Vitra
RRP EUR 731,00
Ir noliktavā tagad
Akari 7A Galda Lampa - Vitra
RRP EUR 701,00
Ir noliktavā tagad
Akari 21A Piekaramā Lampa - Vitra
Atgriezts noliktavā uz: 14-08-2024
Akari 50EN Piekaramā Lampa - Vitra
Atgriezts noliktavā uz: 06-06-2024
Akari 20N Galda Lampa - Vitra
Atgriezts noliktavā uz: 03-07-2024
Akari 1N Galda Lampa - Vitra
Atgriezts noliktavā uz: 28-06-2024
Akari 55A Piekaramā Lampa - Vitra
Atgriezts noliktavā uz: 03-07-2024
Akari 45X Piekaramā Lampa - Vitra
Atgriezts noliktavā uz: 14-08-2024
Akari E Piekaramā Lampa - Vitra
Atgriezts noliktavā uz: 09-07-2024
Akari 16A Piekaramā Lampa - Vitra
Atgriezts noliktavā uz: 03-07-2024
Akari 3X Galda Lampa - Vitra
Atgriezts noliktavā uz: 27-06-2024
Akari 25N Stāv Lampa - Vitra
Paredzams in: 150 - 180 dienas
Akari YA2 Galda Lampa - Vitra
Paredzams in: 150 - 180 dienas
Akari 14A Stāv Lampa - Vitra
Paredzams in: 150 - 180 dienas
Akari UF1 -H Galda Lampa - Vitra
Paredzams in: 150 - 180 dienas
Rādīt 36 no 55 produktiem

Vitra lampa

Vitra ir pazīstama ar modernu un inovatīvu mēbeļu un apgaismojuma produktu radīšanu. Aplūkojot to gaismekļus, jūs pamanīsiet atšķirīgu un stilīgu dizainu, kas bieži radīts sadarbībā ar slaveniem dizaineriem. Izmantotie materiāli ir augstas kvalitātes, un to klāstā ir viss, sākot ar metālu un stiklu un beidzot ar inovatīviem, mūsdienīgiem materiāliem. Funkcionalitāte ir galvenā prioritāte, ko var redzēt regulējamos elementos un viedā apgaismojuma funkcijās. Ievērības cienīga ir arī Vitra gaismekļu krāsu izvēle, jo bieži tiek eksperimentēts ar spilgtām krāsām, lai piešķirtu telpai unikālu raksturu. Uzņēmums pievērš uzmanību arī ilgtspējai, kas atspoguļojas videi draudzīgu materiālu un ražošanas metožu izmantošanā dažos dizaina risinājumos. Ir svarīgi atcerēties, ka Vitra gaismekļi ir daudzveidīgi, un starp dažādiem modeļiem var būt atšķirīgas specifiskās īpašības.

No Vitra krēsla līdz Vitra Dizaina muzejam


1950. gadu vidū, dodoties ceļojumā uz Ņujorku, Villijs Felbaums (Willi Fehlbaum) atklāja tik fascinējošu krēslu, ka viņam vajadzēja noskaidrot, kas to projektējis. Krēsls, ko projektēja Rejs un Čārlzs Eimsi, mainīja viņa dzīvi, un Fūlbaums nolēma kļūt par dizaina mēbeļu ražotāju. Pēc gadiem ilgām sarunām 1957. gadā viņš beidzot saņēma licenci, iegūstot tiesības ne tikai uz Reja un Čārlija Eimsu, bet arī Džordža Nelsona, Aleksandra Žirāra un Isamu Noguči darbiem.

Tas bija izšķirošs brīdis uzņēmumam Vitra, kura galvenā mītne mūsdienās atrodas Birsfeldenā pie Bāzeles. Vairāk nekā 60 gadus Vitra ir sadarbojusies ar vairākiem ietekmīgiem un novatoriskiem dizaineriem, tostarp ar Jasperu Morisonu, Mario Bellini, Antonio Citterio un dāņu arhitektu Verneru Pantonu. Kopā viņi lauž tradīcijas, apšauba status quo un pastāvīgi piedāvā jaunus un labākus interjera dizaina risinājumus.

1989. gadā privāto Vitra Dizaina muzeju nodibināja Villi un Erikas Felbaumu dēls Rolfs Felbaums. Viņš sāka krāt krēslus astoņdesmitajos gados, un, savācis vairākus krēslus, sāka tos sakārtot stāstā. Sākumā viņš krēslus glabāja savā birojā, bet pēc tam, kad viens no krēsliem nejauši salūza, viņš nolēma, ka muzejs būtu piemērots risinājums viņa kolekcijai.

Muzejs atrodas Veilas pie Reinas (Weil am Rhein) pilsētā, kas ir rokas stiepiena attālumā uz ziemeļiem no Šveices pilsētas Bāzeles, Vācijas robežas pusē. Pašlaik muzejs koncentrējas uz interjera dizainu un mēbelēm, galvenokārt uz amerikāņu dizaineriem Ray un Charles Eames. Tajā pārstāvēti arī citi dizaineri, piemēram, Mihaels Tonets, Ričards Hutens, Žans Pruvē, Dīters Ramss, Džordžs Nelsons, Alvars Ālto un Verners Pantons. Vitra Dizaina muzejā ir viena no pasaulē lielākajām dizaineru mēbeļu kolekcijām, un tajā eksponēti visi mēbeļu dizaina galvenie stila periodi.

Mūsdienās Vitra vada jau trešā ģimenes paaudze, un sākotnējie dibinātāji, Fehlbaum kungs un Fehlbaum kundze, noteikti lepojas ar savu mazmeitu Noru Fehlbaum, kura mūsdienās lielu daļu uzņēmuma resursu koncentrē uz zaļo pāreju, pārstrādājamību un ilgtspēju.

Jean Prouvé lampas


Jean Prouvé bija franču dizainers un inženieris, kurš dzīvoja no 1901. līdz 1984. gadam. Viņš bija pazīstams ar saviem darbiem rūpnieciskā dizaina un arhitektūras jomā. Prouvē bija pionieris rūpniecisko materiālu, piemēram, tērauda un alumīnija, izmantošanā dizainā un būvniecībā. Viņš bija pazīstams ar spēju savos darbos apvienot estētiku un funkcionalitāti.

Prouvé darbos bija ietverts visdažādāko dizainu, sākot ar mēbelēm un beidzot ar mājām un skolām. Viņš iestājās par to, lai labs dizains būtu pieejams visiem, un pēc Otrā pasaules kara bija iesaistīts inovatīvu un pieejamu mājokļu izveidē. Lai gan Prouvē neguva tik plašu atzinību kā daži citi sava laika dizaineri, šodien viņa darbi ir no jauna atklāti un novērtēti to vienkāršās elegances un funkcionalitātes dēļ. Viņš atstāja ievērojamu ietekmi uz moderno dizainu un arhitektūru, un viņa darbi joprojām iedvesmo mūsdienu dizainerus.

Žans Pruvē ir radījis vairākas lampas, kas atspoguļo viņa pieeju vienkāršam un funkcionālam dizainam. Viņa gaismekļi apvienoja rūpnieciskos materiālus un ražošanas paņēmienus ar estētisku pievilcību. Turpmāk aplūkojiet dažas no viņa projektētajām slavenajām lampām:

  • lampa "Potence": Šī sienas lampa ir pazīstama ar savu regulējamo roku un minimālisma izskatu. Tai ir šūpoļveida roka, kas ļauj lietotājam pēc vajadzības regulēt gaismas virzienu. 'Potence' ir modernisma apgaismojuma klasika, kas joprojām ir populāra.

  • "Lampe de Bureau" ("galda lampa"): Šai galda lampai ir regulējama roka un vienkāršs, funkcionāls abažūrs. Tā tika izstrādāta, lai nodrošinātu uzdevumu apgaismojumu uz rakstāmgalda, un tai piemīt pārlaicīga pievilcība ar tās industriālo estētiku.


Prouvé lampas ir pazīstamas ar savu izturību un funkcionalitāti. Tās ir piemērs viņa spējai integrēt modernas ražošanas metodes ar vienkāršu un estētisku dizaina filozofiju. Lai gan izstrādātas pirms daudziem gadiem, daudzas Prouvé lampas ir pieejamas arī mūsdienās un tiek uzskatītas par apgaismojuma klasiku.
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!