JAUKI ZINĀT Labs padoms par spuldzēm

Ceļa atrašana

Spuldžu izvēle ir ļoti plaša un dažkārt mulsinoša. Kuru no tām izvēlēties? Kādu gaismu tās dod? Kur tās vislabāk izmantot? Lūk, neliels ceļvedis, kas palīdzēs jums orientēties un izdarīt pareizo izvēli.

Uz ko vērst uzmanību:

Lampas ligzda: Lai pārliecinātos, ka spuldze būs piemērota jūsu lampai, pārbaudiet gan ligzdas tipu, gan izmēru.

Ēnošana: Pārbaudiet, vai spuldzei ir iespējams regulēt apgaismojumu. Tas vienmēr ir skaidri norādīts uz iepakojuma. Standarta spuldzēm vienmēr ir iespējams regulēt gaismas spilgtumu.

Gaismas krāsa: Silta gaisma - 2700-3300 Kelvinu - ir līdzīga tradicionālajai kvēlspuldzei. 3300-4000 Kelvinu ir neitrāla gaisma, bet virs 4000 Kelvīnu ir vēsāka gaisma. Vēsāka gaisma un pārāk balta gaisma var radīt neērtu iekštelpu vidi un parasti ir mazāk piemērota lietošanai mājās.
2500-2700 Kelvinu gaisma ir piemērota relaksācijai. 4 000-4 500 Kelvini ir piemēroti darbam. 6 000 Kelvinu un vairāk var palīdzēt sezonālo afektīvu traucējumu (SAD)/ ziemas depresijas gadījumā vai tad, ja jums nepieciešams enerģijas lādiņš.

Krāsu reproducēšana: Pārāk dzeltena gaisma var radīt nedabisku krāsu atveidi. Gaismas avoti tiek vērtēti pēc RA/CRI skalas 0-100, kur 100 ir dabiskā dienas gaisma. Situācijās, kad nepieciešama laba krāsu atveidošana, RA vai CRI vērtējums ir vismaz 90. Halogēna spuldzēm parasti tiek piešķirts 99. līmenis - tās vislabāk atveido krāsas, bet patērē nedaudz vairāk enerģijas. LED spuldzes parasti svārstās no 80 līdz 95 - ne vienmēr vislabāk atveido krāsas, taču tās ir piemērotas lietošanai mājās, ja vien izvēlaties augstāku rādītāju par 80.

Energoefektivitātes novērtējums: Izvēlieties A vai augstāku kategoriju vai LED spuldzi.
Lampas ligzdas veidi:

Lampas ligzdas veidi:

Visbiežāk sastopamie kontaktligzdu veidi ir šādi::

E27 - standarta Edisona skrūvējamā ligzda
E14 - mazā Edisona skrūvējamā ligzda
G9 - divpolu halogēna ligzda
GU10 - divpolu halogēnspuldžu halogēnspuldze.

Halogēna

Labas spuldzes noder daudzās situācijās. Pievērsiet uzmanību vatu jaudai un kontaktligzdas izmēram.
Izmanto
Situācijas, kad nepieciešama laba gaisma un laba krāsu atveidošana. Lieliski piemērots spoguļu apgaismojumam un lasāmajām lampām, kur nepieciešama silta un koncentrēta gaisma.

Priekšrocības
Laba krāsu reprodukcija - RA/CRI rādītājs ir 99. Tuvāk dabiskai dienas gaismai. Silta - krāsu temperatūra aptuveni 3000 Kelvinu. Var izmantot ar "vāka" spuldzi, lai aizstātu tradicionālās kvēlspuldzes.

Trūkumi
Patērē vairāk enerģijas nekā LED. Īss kalpošanas laiks. Izstaro daudz siltuma.

Skatiet mūsu halogēna spuldzes šeit..

LED

Energoefektīvās spuldzes. Izstarotās gaismas stipruma mērvienība ir nevis vati, bet lūmeni.

15 W = 140 lūmeni
25 W = 250 lūmeni
40 W = 470 lūmeni
60 W - 800 lūmeni
75W = 1050 lūmenu
100W = 1520 lūmeni

Izmanto
Lieliski piemērots, ja lampas ir jāatstāj ieslēgtas uz ilgu laiku. Lielisks risinājums arī āra apgaismojumam.

Priekšrocības
Patērē ļoti maz enerģijas. Ilgs kalpošanas laiks.

Trūkumi
Ne tik laba krāsu reprodukcija - RA/CRI rādītājs ir no 80 līdz 95. Lētākas LED spuldzes parasti dod diezgan aukstu gaismu - izvēlieties spuldzi ar krāsu temperatūru aptuveni 3000 Kelvīnu, kas bieži tiek apzīmēta kā "silti balta".

See our LED bulbs Skatiet mūsu LED spuldzes šeit..

Skatiet mūsu LED spuldzes šeit. Nākotnes apgaismojums

Philips sadarbībā ar Apple ir izstrādājis Philips Hue - spuldzīšu un lampu klāstu, ko varat kontrolēt, lai izveidotu tieši tādu apgaismojumu, kādu vēlaties. Vienkārši lejupielādējiet lietotni, un jūs varēsiet regulēt gaismas intensitāti un krāsu (no 16 miljoniem iespējamo krāsu). Varat ieprogrammēt Philips Hue ieslēgšanos vai izslēgšanos noteiktā laikā. No rīta tā var ieslēgties, bet vakarā - izslēgties. Tas ir lielisks mājas drošības risinājums, jo varat iestatīt, lai dienas laikā visā mājā ieslēgtos un izslēgtos apgaismojums. Iespējas ir bezgalīgas.

Philips Hue patiešām ir nākotnes apgaismojums.

Skatiet mūsu Philips Hue produktus šeit.. (Lūdzu, ņemiet vērā, ka Philips Hue spuldzes ir pieejamas ar E27 un GU10 ligzdām un ir līdzvērtīgas 60 W spuldzēm.)