Piet Hein

Radies: 1905. gadā - Miris: 1996. gadā
pazīstamākie darbi: "Superegg", "Sinus" sērija, "Superegg" sērija, "Ra" sērija, "Flora Folio" piekaramā lampa, "Superellipse" galds, dzeja, daudzas spēles un dekoratīvās mākslas darbi.
Mācības: Varbūt labāk būtu uzskaitīt viņa paveikto darbu klāstu - viņš bija dzejnieks, rakstnieks, izgudrotājs, matemātiķis, mākslinieks, dizainers un ne mazāk svarīgi - pasaules pilsonis.

Izcelsme
Pīts Heins sāka savu dzīvi diezgan tradicionāli - piedzima vecākiem, kas bija būvinženieris un oftalmologs. Bērnību un jaunību viņš pavadīja Kopenhāgenā, 1924. gadā Kopenhāgenas Universitātē sāka studēt filozofiju.

Tajā brīdī 19 gadus vecā Heina dzīve kļuva pavisam ne vienkārša. Vienubrīd viņš pameta universitāti, lai mācītos privātā glezniecības skolā Dānijas galvaspilsētā, kā arī kādu laiku studēja Zviedrijas Karaliskajā tēlotājmākslas akadēmijā Stokholmā.

Pēc atgriešanās viņš atkal mainīja virzienu, studējot filozofiju un teorētisko fiziku Kopenhāgenas Universitātē, Dānijas Tehniskajā universitātē un Nils Bora institūtā.

Iespējams, tieši tas ir pamats tam, kas Pitu Heinu padarīja tik īpašu - viņam nepastāvēja distance starp objektīvo zinātnes pasauli un subjektīvo mākslas pasauli. Visu mūžu viņš turpināja attīstīties un augt gan kā mākslinieks, gan kā zinātnieks.

Darbs ar apgaismojuma dizainu ir tikai neliela daļa no viņa plašā un daudzveidīgā daiļrades klāsta, taču viņa uzticība klasiskai ģeometrijai un vienkāršām formām radīja lampas, kas ir mūžīgas un noturīgas pret modes un tendenču kaprīzēm.

"Lampas mūža garumā" nav tikai tukši vārdi, ja tos lieto, lai aprakstītu lampas no Piet Hein.
RA 250 P Balts - Piet Hein
Paredzams in: 3 - 5 dienas
Funco Galda Lampa - Piet Hein
Paredzams in: 3 - 5 dienas
Sinus 330P LED Piekaramā Lampa - Piet Hein
RRP EUR 1 420,00
Paredzams in: 3 - 5 dienas
RA 250 P Hroms - Piet Hein
Paredzams in: 3 - 5 dienas
RA 250 P Melns - Piet Hein
Paredzams in: 3 - 5 dienas
Bikube 290P Piekaramā Lampa Opal/White - Piet Hein
RRP EUR 416,00
Paredzams in: 3 - 5 dienas
Bikube 290P Piekaramā Lampa Opal/Black - Piet Hein
RRP EUR 416,00
Paredzams in: 3 - 5 dienas
Rādīt 36 no 38 produktiem
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!