JAUKI ZINĀT Labs padoms par uzstādīšanas augstumu

Ēdamgalds

Uzliekot lampu virs ēdamgalda, galvenais, kas jāpatur prātā, ir tas, ka vēlaties redzēt pretī sēdošās personas seju. Ērts noteikums ir, ka lielajām lampām vajadzētu karāties 65-70 cm virs galda, mērot no to apakšējās malas. Mazākas lampas parasti piekarina 55-65 cm virs galda.

Ja virs galda piekārtas divas lampas, starp tām jābūt aptuveni 80 cm atstatumam. Pārbaudiet, vai gaismas konusi saskaras, lai apgaismojums būtu vienmērīgs.

Pirms uzstādīšanas pabeigšanas veiciet lampas/lampu izmēģinājuma izmēģinājumu.

Virtuves vai palīgtelpas darba virsma

Lai radītu vislabākos apstākļus, lampām jābūt novietotām 75-80 cm virs virtuves darba virsmas. Lai izvairītos no ēnām, iesakām izmantot matētas spuldzes, piemēram, maigas gaismas spuldzes vai matētus halogēna spotus, kas nodrošina izkliedētāku gaismu.

Lai izvairītos no ēnu radīšanas, izmēriet darba virsmas platumu un atņemiet vienu trešdaļu. Izmantojiet šo skaitli, mērot no sienas, lai atrastu viduspunktu.

Vairākas mazas lampas darbojas labāk nekā viena liela. Pārliecinieties, ka gaismu konusi saskaras.

Rakstāmgalds

Ļoti svarīgi ir pareizi apgaismot rakstāmgaldu.

Mēs iesakām piekarināmās lampas piekārt vismaz 120 cm augstumā virs galda, taču, ņemot vērā jūsu griestu augstumu, tās noteikti var būt vēl augstākas. Novietojiet galda lampu tā, lai tā apgaismotu no sāniem un zem acu līmeņa, lai izvairītos no atspīduma. Regulējamas/elastīgas galda lampas ir lielisks risinājums. Kopumā eksperimentējiet ar dažādām griestu/karināmo lampu atrašanās vietām un kombinācijām, lai samazinātu kaitinošu atspīdumu un atspīdumus un radītu visērtākos darba apstākļus.

Svarīgi ir arī daudz dabiskās gaismas. Mēģiniet novietot rakstāmgaldu tā, lai izmantotu telpā pieejamo dienas gaismu, ideālā gadījumā tā, lai rakstāmgalds būtu apgaismots no sāniem.

Biljarda galds

Mums ir daži padomi, kas palīdzēs optimizēt biljarda galda apgaismojumu. Ieteicamo atsevišķo lampu/iekārtu skaits ir atkarīgs no galda garuma:

7 pēdas: 2-3 lampas
8 pēdas: 3 lampas
9 pēdas: 4 lampas
10 pēdas& 12 pēdas: 4-5 lampas

Lampām jākarājas aptuveni 90 cm virs galda virsmas, mērot no to apakšējās malas. (Dānijas Biljarda savienība iesaka 85-95 cm.)

Oficiālie noteikumi paredz, ka virs galda ir vismaz 520 luksu gaisma, kas atbilst 3 lampām ar 150 vatu jaudu katrai. Atpūtas/mājas spēlēšanai pietiek ar 3 lampām, katra 75 vatu.

Tāpat ir ieteicams apsvērt arī pārējās telpas apgaismojumu - oficiālie noteikumi paredz, ka minimālais apgaismojums ir 50 luksu (40 vati).

Ja jums ir interesanti, šeit ir Pasaules Biljarda bilijarda asociācijas noteikumi par apgaismojumu:

Bilijarda galda gultai un margām jāsaņem vismaz 520 luksu (48 pēdu sveces) gaisma katrā punktā. Ieteicama ekrāna vai atstarotāja konfigurācija, lai galda centrs nesaņemtu ievērojami lielāku apgaismojumu nekā sliedes un galda stūri. Ja virs galda esošo apgaismes ierīci var novietot malā, minimālais augstums
gaismeklim jābūt ne zemāk par 40 collu [1,016 m] virs galda pamatnes. Ja virs galda novietotais gaismas aprīkojums nav pārvietojams, tas nedrīkst būt zemāk par 65 collām [1,65 m] virs galda pamatnes. Jebkuras uz spēlētājiem pie galda vērstās gaismas intensitāte nedrīkst būt žilbinoša. Apžilbinoša gaisma sākas pie 5000 luksu (465 pēdu sveces) tiešā skatiena. Pārējā laukuma daļā (tribīnēs utt.) jābūt vismaz 50 luksu (5 pēdu sveces) gaismai.

Bārs

Novietojiet lampas virs bāra pietiekami augstu, lai visiem būtu labi redzams, bet ne tik augstu, lai viesi tiktu apžilbināti. Tas nozīmē aptuveni 53-60 cm virs bāra virsmas, mērot no lampas apakšējās malas. Izmēģiniet kādu palūgt turēt lampu, kamēr jūs sēžat uz bāra krēsla.