Bernard-Albin Gras

Radies: 1886. gadā Miris: 1943. gadā
Izplatītākais darbs: La Lampe Gras sērija
Izglītība: arhitekts

Izcelsme
1922. gadā Bernārs Albēns Grass (Bernard-Albin Gras) izstrādāja biroju un darbnīcu vajadzībām paredzētu lampu sēriju. Grasa lampa - La Lampe Gras, kā to vēlāk nosauca, - bija unikāla lampa ar savu vienkāršo, izturīgo un ergonomisko dizainu. Sākotnējā formā lampai nebija skrūvju vai metinātu savienojumu. Ravel 1927. gadā nopirka La Lampe Gras lampas patentu un sāka lampas ražošanu.

Bernard-Albin Gras bija viens no 20. gadsimta izcilākajiem dizaineriem, un viņa lampas joprojām ir ļoti populāras. Lampas ir ārkārtīgi funkcionālas, un katra to detaļa ir pilnīgi oriģināla un tālu apsteidz savu laiku.

Le Korbizjē, leģendārais arhitekts un modernisma aizsācējs, bija liels Bernard-Albin Gras dizaina cienītājs, un viņš lampas Lampe Gras izmantoja lielākajā daļā savu dizaina projektu un savā birojā. Lampe Gras bija pirmā lampa, kas bija gandrīz tikpat populāra privātmājās, kā birojos un biznesa vidē.


Dar vairāk par Bernardu Albīnu Grasu var apskatīt arī tīmekļa vietnē šeit.
Rādīt 36 no 139 produktiem
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!