Robert Dudley Best

Radies:1892 - Miris:1984
Izplatītākais darbs: "Bestlita lampa".
mācības:rūpnieciskais dizainers

Izcelsme
Savulaik Roberts Dūdlijs Bests bija pasaulē lielākā apgaismojuma uzņēmuma Best & Lloyd, kas tika dibināts Birmingemā 1840. gadā, mantinieks. Uzņēmums bija ļoti veiksmīgs un cita starpā piegādāja spuldzes arī "Titānikam" un "Orient Express".

Taču Bestu neinteresēja vecās tradīcijas, un viņš meklēja jaunus un aizraujošus sasniegumus pasaulē.
Divdesmitajos gados viņš ceļoja pa Eiropu un 1925. gadā apmeklēja modernā dizaina izstādi Parīzē. Tur viņš iepazinās ar pasaules izcilākajiem modernisma dizaineriem - Miesu van der Rohe un Le Corbusier - un bija sajūsmā par viņu projektēšanas veidu.

Labākais patiešām vēlējās radīt kaut ko noderīgu un bez daudziem nevajadzīgiem elementiem. Tajā pašā laikā viņš iepazinās arī ar Valteru Gropiusu, vācu dizaineri un vēlāk modernisma skolas vadītāju Vācijā - Bauhaus.

Šajā laikā Bests radīja arī pirmās Bestlite lampas skices. Viņš atgriezās mājās Anglijā un iepazīstināja ar šo ideju savu tēvu, kurš nebija sajūsmā. Bija nepieciešams diezgan daudz pārliecināšanas, bet Bestlite galu galā sāka ražot, lai gan sākotnēji to iegādājās tikai autosaloni un Gaisa spēki.  

Izrāviens notika, kad lampa tika parādīta žurnālā "Architects Journal", un vēlāk Bestlite lampa bija arī britu premjerministra Vinstona Čērčila darba galda priekšā. Tiek ziņots, ka Čērčils lampu vienmēr ņēma līdzi ceļojumos.

Šodien, gandrīz 90 gadus pēc Bestlite dzimšanas, lampa joprojām gūst lieliskus panākumus. Šobrīd lampu ražo dāņu dizaina zīmols GUBI, un lampa joprojām ir tikpat skaista un stilīga kā toreiz.
Bestlite BL1 Galda Lampa Ø16 Hroms/Hroms - GUBI
RRP EUR 699,00
Paredzams in: 4 - 6 dienas
Bestlite BL7 Sienas Lampa Ø16 Hroms/Melns - GUBI
RRP EUR 499,00
Paredzams in: 4 - 6 dienas
Rādīt 36 no 112 produktiem
Kopīgojiet savus attēlus ar @lampemesteren
Iedvesmojieties un ļaujieties iedvesmai no vienas unikālas mājas uz otru. Atzīmējiet savas bildes ar #jāLampemesteren, un, iespējams, jūs šeit ieraudzīsiet savu mājvietu!