Kā mēs izrotājam mājas ar gaismām?



KĀ MĒS IZROTĀJAM MĀJAS AR GAISMĀM?


Mēs Lampemesteren ikdienā pieredzam, cik grūti ir atrast apgaismojumu, kas atbilst jūsu vēlmēm un vajadzībām. Jūs iemīlaties kādā lampā un iegādājaties to, taču mājās tā neizskatās tā, kā jūs to bijāt iedomājies. Ja jūs to atzīstat un piekrītu izmisumam, ka jums ir grūti atrast piemērotu apgaismojumu savam mājoklim, šeit ir daži noteikumi, kas palīdzēs jums pieņemt pareizo lēmumu!
Projektējiet telpas "gaismas slāņos"
Apgaismojuma dizainā mēs strādājam ar "gaismas slāņu" koncepciju, kas, citiem vārdiem sakot, ir koncepcija, kurā tiek izmantoti vairāki gaismas avoti, kas telpā nodrošina atšķirīgu apgaismojumu. Veidojot telpas slāņus, jūs strādājat ar apkārtējo gaismu, izkliedētu apkārtējo gaismu, tiešākas funkcionālās gaismas zonām un papildu punktveida gaismas punktiem.

Difūzā apkārtējā gaisma ir gaisma, kas apņem visu telpu. Tā var nākt no logiem, apgaismotām sienām, kas atstaro gaismu, vai lampas, kur gaismas avots ir ekranēts un lampa izstaro gaismu visos virzienos.

tiešās funkcionālās gaismas zonas ir lielākas virsmas un vietas telpā, kas ir vairāk izgaismotas nekā pārējā telpa. Piemēram, to varētu būt nepieciešams uzstādīt virs virtuves letes, ēdamgalda vai lasīšanas stūrī.

Spotslights tiek radīti, kad tumšās vietās tiek izvietoti nelieli gaismas avoti. Tā var būt neliela galda lampa plauktu sistēmā, sveces uz palodzes vai viena piekaramā lampa stūrī, kur gaismas avots ir redzams.

Mūs pozitīvi stimulē, ja vienā telpā izmantojam visus trīs apgaismojuma veidus. Zemāk esam izklāstījuši dažus piemērus, kas demonstrē daudzslāņainu interjera dizainu.
.
Izpildiet ātru apgaismojuma aprēķinu pirms pirkšanas
Veikt 100 % precīzus apgaismojuma aprēķinus ir samērā sarežģīti un nav iespējams bez atbilstošiem rīkiem. Tomēr ir iespējams veikt ātru aptuvenu aprēķinu par to, vai gaisma nodrošinās vēlamo gaismas daudzumu.

Pirmais, kam jāpievērš uzmanība, ir lampas gaismas plūsmas intensitāte. To var atrast pie lampas tehniskajām specifikācijām. Šeit gaismas daudzumu raksturo "lūmena" vērtība (saīsināti lm). Ja ir zināms tikai izmantojamais gaismas avots (spuldze), gaismas avota lūmenu var atrast gaismas avota tehniskajās specifikācijās.

Ja izmantojat halogēna gaismas avotus, varat aptuveni pieņemt šādu vērtību:
15 W = 140 lūmeni
25 W = 250 lūmeni
40 W = 470 lūmeni
60 W = 800 lūmeni
75 W = 1050 lūmeni
100 W = 1520 lūmeni

Papildus lūmeniem ir jāzina arī jūsu apgaismojuma vajadzības. Vai paredzētajā zonā vēlaties izmantot uzdevumu apgaismojumu vai mājīgu apgaismojumu? Ir specifikācijas, pēc kurām var noteikt, cik daudz gaismas ir, piemēram, "uzdevumu apgaismojums". Šīs specifikācijas ir norādītas luksos (saīsināti lx). Lukss ir lumena/m2 vienība.

Darba apgaismojums = aptuveni 500 lx
Vispārējs aptumšots telpas apgaismojums = aptuveni 200 lx


Kā pēdējais sīkums ir jāzina telpas lielums vai virsmas lielums atkarībā no tā, vai vēlaties aprēķināt apgaismojumu, piemēram, ēdamgaldam vai, iespējams, viesistabai kopumā.

Kad ir zināma lampas gaismas plūsma (lm), jūsu apgaismojuma vajadzības (lx) un apgaismojamās platības lielums (m2), jūs varat izmantot tālāk norādīto formulu, lai aprēķinātu atpakaļ un atpakaļ un noteiktu, kāda lampa vai cik lampu jums ir nepieciešams konkrētajām vajadzībām.

lm = lx * m2
Paskaidrības labad esam aprēķinājuši divus piemērus:

Dzīvojamā istaba
Jums ir 20 m2 liela dzīvojamā istaba un jūs vēlaties, lai vispārējais telpas apgaismojums būtu aptuveni 200 lx, tāpēc varat izmantot formulu, lai aprēķinātu, cik lūmenu jums nepieciešams. Aprēķins izskatās šādi:

200 lx * 20 m2 = 4000 lm

Tas nozīmē, ka jums ir nepieciešami 4000 lm, lai pienācīgi apgaismotu dzīvojamo istabu. Šos 4000 lm var viegli sadalīt vairākās lampās. Ja ievērojat 1. padomu, būtu labi šos 4000 lm sadalīt starp dažādiem gaismas avotiem. Piemēram, jūs varētu izmantot stikla piekaramo gaismu, kas izkliedē gaismu uz visām pusēm, ar aptuveni 1500 lm, galda lampu grāmatu plauktā ar aptuveni 300 lm un divas stāvlampas ar aptuveni 1100 lm katrā.


Dienēdienas galds
Jums būs jāzina, cik gaismas ķermeņi ir nepieciešami, lai pienācīgi apgaismotu pusdienu galdu. Jūsu ēdamgalds ir aptuveni 2 m2 liels, un pie ēdamgalda vēlaties labu darba apgaismojumu ar aptuveni 500 lx. Šajā scenārijā aprēķins izskatītos šādi:

500 lx * 2 m2 = 1000 lm

Tas nozīmē, ka lampai vai lampām kopā jānodrošina gaismas plūsma 1000 lm. Tas, vai tas ir sadalīts starp trim lampām ar aptuveni 300 lm vai tikai vienu lampu ar aptuveni 1000 lm, ir mazsvarīgi, lai noteiktu, vai jūsu apgaismojuma vajadzības ir apmierinātas.
Lai sienas atstaro gaismu un paceļ telpu
Trešais padoms patiesībā ir ļoti vienkāršs, taču, iespējams, lielākā daļa cilvēku par to nedomā. Būtībā visas virsmas atstaro daļu no uz tām krītošās gaismas. Gaišas virsmas atstaro vairāk gaismas nekā tumšas virsmas. Baltas virsmas, matētas vai glancētas, atstaro vairāk nekā 90 % no uz tām krītošās gaismas. Tas sniedz lielisku iespēju izmantot lielākas, gaišas virsmas kā gaismas avotus telpā.

Konkrēti, jūs varat radīt mierīgu netiešu gaismu, apgaismojot sienas, nevis domājot, ka ir nepieciešams izgaismot kādu zonu. Piemēram, ja jūsu viesistabā ir tumšs stūris, ir labi izvēlēties stāvlampu, kas nodrošina augšupvērstu gaismu (up-light). Tādējādi tiks izmantota gan gaišā griestu virsma, gan abas apkārtējās sienas. Tas padarīs telpu plašāku, neapžilbinot jūs. Tajā pašā laikā jūs izvairītos no prožektora radīšanas uz leju stūrī, kas rastos, ja lampa nodrošinātu tikai lejupvērstu gaismu (down-light).

Mūsdienīgāks risinājums, kas darbojas arī ar netieši atstarotu gaismu, ir izmantot virsmā uzstādītus prožektorus, kas ir noliekti, lai fokusētu gaismu tieši uz sienām. Šāds risinājums var būt labs risinājums šaurā gaitenī, jo tas atklās gaiteņa platumu, neapžilbinot un neaizpildot telpu.