AJ Siena - Skaista un klasiska


AJ SIENAS - SKAISTA UN KLASISKA
Kopā ar mums ceļojiet atpakaļ uz 60. gadiem. Tas bija Volkswagen Beetle uzplaukuma laiks, Rolling Stones bija viss modē, un tīkkoka mēbeles bija visur. Mums ir jādodas atpakaļ uz 60. gadiem, jo papildus visām šīm lietām Kopenhāgenas centrā notika kaut kas pārsteidzošs. Pirmā dizaina viesnīca tika uzcelta rokas stiepiena attālumā no centrālās stacijas, un šī viesnīca kļuva par mājvietu dažām no lielākajām ikonām mēbeļu un lampu vēsturē, tostarp AJ lampai.

Lielisks dizainers ir radīts

Lielisks dizainers ir radīts

Arne Jakobsens dzimis 1902. gadā un 1924. gadā ieguva arhitekta izglītību. Taču jaunā Jakobsena dzīslās virmoja radošums, tāpēc pēc studiju beigšanas viņš 1927. gadā sāka studēt Dānijas Karaliskajā tēlotājmākslas akadēmijā Kopenhāgenā. Arne Jakobsena domāšanas veids bija novatorisks un veidojās arhitektūras pieredzes iespaidā, tāpēc viņš ātri kļuva par vienu no skolas topošajām zvaigznēm. Gadu pēc studiju beigšanas viņš ieguva dizaina balvu par Nacionālā muzeja projektu, un tas deva toni viņa daudzsološajai karjerai dizaina jomā.

20. gadsimta 30. gados Arne Jakobsens patiesi iezīmēja savu vārdu kartē, kļūstot par jaunā stila, kas pazīstams kā starptautiskais funkcionālisms, līderi. Turpmākajos gados Arne Jakobsens Dānijā un citur pasaulē projektēja virkni māju, kas visas bija veidotas vienkāršā, funkcionālistiskā un modernā stilā. Arne Jakobsena rokām radītas ikonas ir Rēdovres pilsētas dome, Nacionālā banka un Orhūsas pilsētas dome.

Arne Jakobsens izmēģināja roku arī mēbeļu dizainā, un 50. gados viņš radīja virkni klasisku mēbeļu, kas ir ikonas līdz pat mūsdienām. Ant bija pirmais Arne Jakobsena radītais krēsls, bet pēc tam sekoja neskaitāmi krēsli, kas tagad rotā mājas visā pasaulē.
AJ Sienas lampa - klasika

AJ Sienas lampa - klasika

AJ lampas tika radītas kā skulpturāls un gleznains papildinājums viesnīcas SAS Royal Hotel dekoram 1957. gadā, un to formas un elegantā arhitektoniskā izteiksmība bija pilnīgi jauna gaismas dizaina pasaulē. Kopš tā laika Louis Poulsen ir pārņēmis AJ lampu ražošanu.

Mūsdienās AJ lampas ir vienas no populārākajām lampām, jo to mūžīgais dizains lieliski iederas jebkurā mājoklī. Neatkarīgi no tā, vai jūs dodat priekšroku ziemeļnieciskam, minimālisma stilam, vai jums patīk spilgtas krāsas un vadāties pēc principa "vairāk ir vairāk", jums un jūsu mājoklim ir piemērota AJ lampa AJ lampa.
Lampu mīlestības garantija

Lampu mīlestības garantija

Sienas lampa AJ ir vienkāršs, taču neticami jauks papildinājums jūsu mājoklim. Vai jums ir nepieciešama perfekta lampa, kas izgaismotu jūsu gultas naktsgaldus, radot mierīgas elegances sajūtu jūsu guļamistabā? Vai varbūt jūs vēlaties izgaismot sienu viesistabā virs dīvāna, lai nodrošinātu ērtu lasīšanas gaismu? Varbūt divas AJ sienas lampas, kas jūsu mājās ienesīs jaunu un aizraujošu gaismu, aizstājot klasiskos piekaramos gaismekļus?

Lampa ir izgatavota no tērauda un cinka, un sākotnēji tā bija pieejama melnā, baltā un gaiši petrolejas krāsā. Saistībā ar 60 gadu jubileju Louis Poulsen ir laidis klajā AJ sienas lampas septiņās jaunās krāsās, un tagad tā ir pieejama arī tumši zaļā, pusnakts zilā, okera, rūsganīgi sarkanā, baklažāna un divos pelēkos toņos. Krāšņās jaunās krāsas padara AJ sienas lampas vēl noderīgākas vidusmēra mājoklī neatkarīgi no tā, vai dodat priekšroku minimālisma vai krāsu stilam. Ja vēlaties vienotu izskatu, lampa ir pieejama arī galda un grīdas versijā.

AJ sienas lampas vienkāršais stilīgums padara to par klasisku, bet vienlaikus aizraujošu izvēli neatkarīgi no tā, kur jūs to novietosiet. Padariet savu nākamo labo miegu daudz ērtāku ar AJ sienas lampu guļamistabā un sapņojiet saldus sapņus zem fantastiskas dizaina lampas. Vai arī apbrīnojiet dārzeņus krāšņā AJ sienas lampas mirdzumā, izmantojot pāris jaukās lampas virs ēdamgalda. Neatkarīgi no tā, kur tās novietosiet, jūs gaida veselīga mīlestības deva pret lampu.

Arne Jacobsen ir radījis arī daudzas citas skaistas lampas, tostarp Royal un Bellevue, kuras arī var atrast veikalā.  
Dizaina viesnīca, kas kļuva slavena visā pasaulē

Dizaina viesnīca, kas kļuva slavena visā pasaulē

Tā mēs nonākam pie nozīmīgā 1960. gada.

Viesnīcu SAS Royal Hotel projektēja Arne Jakobsens (Arne Jacobsen) kā pasaulē pirmo dizaina viesnīcu. Tās mērķis bija veicināt tūrismu Dānijā, jo īpaši padarot to par pievilcīgu galamērķi ASV tūristiem, kuriem, pateicoties jaunajiem lidojumu maršrutiem, bija arvien labāka piekļuve Ziemeļvalstīm.

Arne Jakobsena modernā un elegantā dizaina izjūta caurstrāvoja visu viesnīcā. Ikoniskie krēsli - gulbis un ola - tika izstrādāti viesnīcas foajē un kalpoja kā maigs kontrakts pārējās ēkas asajai arhitektūrai. Stils caurstrāvoja visu ēku, tostarp galda piederumus, naktsskapīšus, aizkarus un tapetes.

Apgaismojums, protams, arī bija daļa no dizaina koncepcijas. Arne Jakobsens vēlāk paziņojis, ka viņam nav patikušas luminiscences spuldzes, kas bija nepieciešamas foajē apgaismojumam, tāpēc viņš ieguldīja papildu darbu visos pārējos viesnīcā izvietotajos gaismekļos.
Sienas lampu AJ atradīsi šeit