AJ stāvs - mūžīga lampu izvēle

AJ STĀVLAMPA - PĀRLAICĪGA LAMPAS IZVĒLE
Kopā ar mums ceļojiet atpakaļ uz pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem. No plašu atskaņotājiem skanēja Beach Boys dziesmas, ziedu spēka kustība bija pilnā sparā, un ASV atbalsojās slavenā Mārtina Lutera Kinga slavenā runa "Man ir sapnis". Dānijā Kopenhāgenas centrā tika uzcelta pirmā dizaina viesnīca pasaulē, un šajā dizaina viesnīcā radās arī dažas no populārākajām un ikoniskākajām Arne Jakobsena lampām un mēbelēm. Un tieši šīs lampas ir šī raksta uzmanības centrā. Precīzāk, AJ stāvlampa.

Arne Jakobsens veic revolūciju dāņu dizainā

Arne Jakobsens veic revolūciju dāņu dizainā

Arne Jakobsens dzimis 1902. gadā un 1924. gadā ieguva arhitekta izglītību. Taču jaunā Jakobsena dzīslās virmoja radošums, tāpēc pēc studiju beigšanas viņš 1927. gadā sāka studēt Dānijas Karaliskajā tēlotājmākslas akadēmijā Kopenhāgenā. Arne Jakobsena domāšanas veids bija novatorisks un veidojās arhitektūras pieredzes iespaidā, tāpēc viņš ātri kļuva par vienu no skolas topošajām zvaigznēm. Gadu pēc studiju beigšanas viņš ieguva dizaina balvu par Nacionālā muzeja projektu, un tas deva toni viņa daudzsološajai karjerai dizaina jomā.

20. gadsimta 30. gados Arne Jakobsens patiesi iezīmēja savu vārdu kartē, kļūstot par jaunā stila, kas pazīstams kā starptautiskais funkcionālisms, līderi. Turpmākajos gados Arne Jakobsens Dānijā un citur pasaulē projektēja virkni māju, kas visas bija veidotas vienkāršā, funkcionālistiskā un modernā stilā. Arne Jakobsena rokām radītas ikonas ir Rēdovres pilsētas dome, Nacionālā banka un Orhūsas pilsētas dome.

Piecdesmitajos gados Arne Jakobsens pievērsās mēbeļu dizainam ar tādu pašu arhitektonisko formu kā viņa ēkas. Ant bija pirmais krēsls, kas ieraudzīja dienas gaismu, un tas joprojām ir ārkārtīgi populārs krēsls visā pasaulē.
Pasaulē pirmā dizaina viesnīca

Pasaulē pirmā dizaina viesnīca

Tā mēs nonākam līdz 1960. gada 1. jūlijam, kad Dānijas galvaspilsētā beidzot tika pabeigta īpaša ēka: Dānijas pirmais debesskrāpis. Viesnīca SAS Royal Hotel kļuva par Kopenhāgenas panorāmas ikonu.

Viesnīcu SAS Royal Hotel projektēja Arne Jakobsens (Arne Jacobsen) un tā bija pasaulē pirmā dizaina viesnīca. Tās nolūks bija veicināt tūrismu Dānijā, jo īpaši padarot to par pievilcīgu galamērķi ASV tūristiem, kuriem, pateicoties jaunajiem lidojumu maršrutiem, Ziemeļvalstis kļūst arvien labāk pieejamas.

Arne Jakobsena modernā un elegantā dizaina izjūta caurstrāvoja visu viesnīcā. Ikoniskie krēsli - gulbis un ola - tika izstrādāti viesnīcas foajē un kalpoja kā maigs kontrakts pārējās ēkas asajai arhitektūrai. Stils caurstrāvoja visu ēku, tostarp galda piederumus, naktsskapīšus, aizkarus un tapetes.

Dzimst dizaina ikona

Dzimst dizaina ikona

Apgaismojums, protams, arī bija daļa no dizaina koncepcijas. Arne Jakobsens vēlāk paziņojis, ka viņam nav patikušas luminiscences spuldzes, kas bija nepieciešamas foajē apgaismojumam, tāpēc viņš ieguldīja papildu darbu visos pārējos viesnīcā izvietotajos gaismekļos.

The AJ Lamps tika radītas kā skulpturāls un gleznains papildinājums viesnīcas SAS Royal Hotel dekoram 1957. gadā, un to formas un elegantā arhitektoniskā izteiksme bija pilnīgi jauna gaismas dizaina pasaulē. Kopš tā laika Louis Poulsen ir pārņēmuši AJ lampu ražošanu.

Mūsdienās AJ lampas ir vienas no populārākajām lampām, jo to mūžīgais dizains lieliski iederas jebkurā mājoklī. Neatkarīgi no tā, vai dodat priekšroku ziemeļnieciskam, minimālisma stilam, vai jums patīk spilgtas krāsas un vadāties pēc principa "vairāk ir vairāk", AJ lampas ir piemērotas tieši jums un jūsu mājai.

Atgāzieties uz dīvāna, paceliet kājas uz augšu un izbaudiet karstu kafijas tasi. Apskatiet savu viesistabu. Kas ir iztrūcis? Kā būtu, ja stūrī novietotu skaistu, elegantu AJ stāvlampu, kas piešķirtu jūsu viesistabai papildu krāšņu greznuma pieskārienu, kas papildinātu jebkuru mēbeli?

AJ stāvlampa ir satriecoša un dekoratīva lampa, kas pieejama dažādās krāsās, tāpēc ikvienam atradīsies kaut kas piemērots. Arne Jacobsen klasiskais dizains patiesi atklājas šajā fantastiskajā lampas dizainā, kas ir pieejams arī kā sienas lampa un galda lampa.

AJ stāvlampa ir dizaina mēbele pati par sevi, un tā lieliski izskatīsies blakus dīvānam, grāmatu plauktam vai varbūt garderobē. Kā norāda nosaukums, AJ stāvlampa garantēti izskatīsies fantastiski jebkurā vietā, kur ir grīda. Šī patiešām ir lampa ar aizraujošu vēsturi, un tajā ir panākts ideāls līdzsvars starp atsaucēm uz pagātni un mūsdienīgu izskatu.

Vai jums patīk pusnakts zilais, okera, rūsgani sarkanais, klasiskais melnais, svaigais baklažāna, tumši zaļais, vienkāršais baltais vai pelēkais? Vai jūs esat klasiskā tipa, kam nepatīk pārāk daudz krāsu, vai arī jūs izvēlaties krāsas, kas patiešām izceļ? Izvēle ir jūsu ziņā, bet neatkarīgi no tā, kādu krāsu izvēlēsieties, AJ stāvlampa ir lielisks papildinājums jūsu mājoklim, par kuru noteikti nenožēlosiet.
APSKATIET AJ LAMPAS ŠEIT