Dizaina balvas

Jau daudzus gadus valsts lielākie mājas un dizaina žurnāli prestižajā dizaina balvu pasniegšanas ceremonijā atzīmē dizainu, kas savā jomā ir paveicis ko īpašu. Labākais Dānijas dizains tiek godināts svinību vakarā, kad gaisā virmo prieks un visi ar nepacietību gaida, lai uzzinātu, kurš tiks atzīts par gada labāko savā kategorijā. Balvu pasniegšanas ceremonija ir Dānijas dizaina paraugdemonstrējums un apliecinājums Dānijā pastāvošajam radošumam.
 
Dizaina balvas pirmo reizi tika pasniegtas 2013. gadā, un kopš tā laika tās ir ikgadējs pasākums. Balvu pasniegšanas ceremonijā tiek atzīti un godināti labākie dizaina sasniegumi, un balvas tiek pasniegtas kategorijās "Gada dizainers", "Gada jaunrades darbs", "Gada mēbeles", "Gada dizains", "Gada atgriešanās", "Gada lampa", "Gada zaļā ideja" un "Gada inovācija".
 
Dānijas Dizaina balvas uzvarētājus nosaka žūrija, kuras sastāvā ir dizaina un arhitektūras eksperti un profesionāļi. Žūrija izvērtē iesniegtos dizaina priekšlikumus, pamatojoties uz vairākiem kritērijiem, tostarp oriģinalitāti, funkcionalitāti, ilgtspēju un estētiku. Balva tiek piešķirta par radošumu un meistarību, kas nepieciešama, lai radītu skaistus un funkcionālus dizaina objektus. Tas ir arī veids, kā uzsvērt Dānijas dizaina nozīmi pasaules mērogā un parādīt, ka Dānija joprojām ir vadošā valsts dizaina un arhitektūras jomā.
 
Dānijas Dizaina balvas pasniegšana ir notikums, kas ar nepacietību gaidāms visiem dizaina entuziastiem. Tā ir iespēja iepazīties ar labāko no Dānijas dizaina un godināt talantīgos dizainerus un radītājus, kas Dāniju padara par vadošo valsti dizaina jomā. Zemāk varat aplūkot visas lampas, kas gadu gaitā ir ieguvušas balvas.

Uzvaras lampas

Dizaina balvas ieguvējs 2023

Žūrija šā gada lampu raksturo kā dizainu, kas, iespējams, ir vizuāli līdzīgs iepriekšējiem konceptiem, taču tiek pilnveidots un optimizēts atbilstoši mūsdienu estētikai un pašlaik pieejamajām tehnoloģijām. Lampa ir praktiska un risina specifiskas apgaismojuma vajadzības, jo spēj precīzi virzīt gaismu vēlamajos virzienos, vienlaikus ir regulējama ar aptumšošanas funkciju, lai pielāgotos dažādām situācijām. Tā izstaro pazemības, mērķtiecības un sasniegtas elegances sajūtu, kā arī apliecina godīgumu un sirsnību, kas pārsniedz esošo.

Skaties visas MS sērijas lampas, ko Mette Schelde radījusi Fritz Hansen, šeit

Dizaina balvas ieguvējs 2022

2022. gada Gada lampa 2022. gadā bija brīnišķīgā OneLine, ko Kaspers Kjeldgārds (Kasper Kjeldgaard) izstrādāja uzņēmumam Fritz Hansen. Šī plānā, gaisīgā lampa uzvarēja gan funkcionālā dizaina, gan satriecošās estētikas dēļ - un, redzot OneLine lampu klātienē, ir viegli saprast, kāpēc tā uzvarēja. Lampa ir pieejama trīs toņos, un to var pagriezt par 360 grādiem, lai apgaismotu tieši to, ko vēlaties.

Lai uzzinātu vairāk, šeit varat apskatīt visas trīs OneLine krāsas!

Dizaina balvas ieguvējs 2021

2021. gadā dāņu dizaina uzņēmums Louis Poulsen pacēla Dizaina balvas trofeju par sadarbību ar dizaineri Annu Boysen par skaisto Moonsetter. Vērīgs lasītājs droši vien pamanīs, ka Moonsetter skan pazīstami - un, ja esat skatījušies televīzijas raidījumu "Dānijas nākamā klasika" DR, droši vien zināsiet, ka Moonsetter uzvarēja raidījuma konkursā 2020. gadā un patiesi kļuva par Dānijas nākamo klasiku, kad to izgatavoja Louis Poulsen. Ja vēlaties uzzināt vairāk par lampām, kas ir "slavenas no TV", varat izlasīt mūsu Slavenās lampas rakstu šeit!.

Skaties Moonsetter šeit!

Dizaina balvas ieguvējs 2019

Nav šaubu, ka atmosfēra pie Louis Poulsen un Christian Flindt galda uzplauka, kad tika paziņots, ka viņu satriecošais Flindt sienas gaismeklis ir ieguvis balvu, un, lai gan dāņu dizaina uzņēmums Louis Poulsen jau iepriekš ir ieguvis dizaina balvu, tā nav mazāk svinīga arī otrreiz. Skaistā āra lampa ir pieejama dažādos izmēros un variantos.

Flindt var apskatīt šeit!

Dizaina balvas ieguvējs 2018

Vienkāršs, minimālistisks siluets, laba gaisma un līdzsvarota un precīza estētika. Nav nepieciešams daudz, lai saprastu, kāpēc Muuto un Jenss Fāgers ieguva 2018. gada dizaina balvu par savu izsmalcināto Tip lampu. Lampa ir pieejama kā galda, stāvlampa un sienas lampa un ir pieejama pelēkā, baltā un vara brūnā krāsā.

Skaties visus Tip variantus šeit!

Dizaina balvas ieguvējs 2017

Kad 2017. gadā Yuh nonāca lampu mazumtirdzniecībā, tā bija dizaina revolūcija, kas daudzējādā ziņā lauza dizaina tradīcijas un respektēja tās. Yuh, kas izrunājams kā "You", ir skaists rotējošs abažūrs un neticami tīrs un precīzs dizains, kas noteikti priecēs skatītāju gadiem ilgi. Par lampu ir atbildīgs dizaineru duets Gamfratesi un Louis Poulsen.

Skaties šeit!