Ietaupiet enerģiju


8 PADOMI, KĀ TAUPĪT ENERĢIJU

Kopumā ir kļuvis dārgāk iepirkties, apsildīt mājokli, saražot karsto ūdeni un, kas nav mazsvarīgi, ieslēgt elektrību. Mēs visi šobrīd darām visu iespējamo, lai iepirktos ekonomiskāk un taupītu elektroenerģiju tā, lai tas pārāk nesāpētu mūsu maciņus. Tāpēc esam apkopojuši 8 padomus, kas palīdzēs jums ietaupīt nedaudz vairāk elektrības, apgaismojot mājokli, lai rēķins par elektrību neciestu!01
NOMAINIET KVĒLSPULDZES
Vai zinājāt, ka aptuveni katram otrajam cilvēkam mājās ir kvēlspuldzes? Viens no labākajiem padomiem ir veikt savu spuldžu pārskatu un pēc tam nomainīt kvēlspuldzes pret LED spuldzēm. LED spuldzēm ir zems enerģijas patēriņš, tāpēc tām nepieciešams daudz mazāk enerģijas, lai uzkarsētu un telpā radītu tādu pašu gaismas daudzumu. Izmantojot LED spuldzes, jums ir arī iespēja izvēlēties no dažādām krāsu temperatūrām un spilgtuma līmeņiem, tādējādi jūs varat iestatīt pareizo apgaismojumu un noskaņu telpā.

Turklāt LED spuldzes ir arī ilgmūžīgs risinājums, jo to kalpošanas laiks ir no 15 000 līdz pat 50 000 stundām, kas ir aptuveni 17 gadi, ja katru gada dienu tiek izmantotas astoņas stundas, salīdzinot ar kvēlspuldzēm, kuru kalpošanas laiks ir aptuveni 1000 stundas. Tāpēc LED spuldzes ir videi draudzīgāks risinājums, jo to kalpošanas laiks ir 15 reižu ilgāks nekā tradicionālajām kvēlspuldzēm, un, aizstājot kvēlspuldzes ar LED spuldzēm, kuras patērē 4-5 reizes mazāk enerģijas nekā halogēnspuldzes, var ietaupīt līdz pat 78 %. Izmantojot LED spuldzes, jūs iegūstat ekonomiskāku un energoefektīvāku risinājumu ar vairāk funkcijām un ilgāku kalpošanas laiku. Kas var nepatikt?

Apskatiet mūsu plašo LED spuldžu klāstu šeit!


02
IZMANTOT PORTATĪVĀS LAMPAS
Lai nedaudz ietaupītu uz elektrības rēķina, varat izmantot arī pārnēsājamās lampas, kas var nodrošināt perfektu apgaismojumu, neuztraucoties par elektrības rēķinu. Viena no pārnēsājamo gaismekļu priekšrocībām ir tas, ka tie ir ļoti energoefektīvie, jo tiem ir neliels enerģijas patēriņš, pateicoties iebūvētai uzlādējamai baterijai, kas var uzkrāt daudz enerģijas, un tie nav visu laiku jāpieslēdz pie strāvas avota. Tāpēc jūs varat izvēlēties uzlādēt gaismu dienas laikā, kad elektroenerģija ir lētāka, tāpēc jums nav jājūtas vainīgam par to, ka atstājat gaismu ieslēgtu dienas vidū vai vakarā, kad elektroenerģija arī var būt dārga.

Turklāt daudzās pārnēsājamās lampās ir iebūvēta reostats, tāpēc, ja varat iztikt ar mazliet mazāku gaismas daudzumu, varat viegli ietaupīt vēl vairāk naudas, jo vājāka gaisma mazāk iztukšo akumulatoru.

Skatiet visus mūsu lieliskos portatīvos gaismas ķermeņus šeit!

03
MAKSIMĀLI IZMANTOT DIENAS GAISMU
Izklausās vienkārši, bet tomēr tā ir taisnība. Ja dienas laikā izmantojat dabisko apgaismojumu, jums nav nepieciešams ieslēgt daudz gaismu. Protams, ziemā, kad dienas kļūst īsākas un dienas gaismas kļūst aizvien mazāk, tas kļūst vēl lielāks izaicinājums. Tomēr šajā gadījumā jūs varat samazināt lampu izmantošanu un izmantot tikai absolūti nepieciešamo apgaismojumu dažās vietās, kur nepieciešams koncentrēties, piemēram, pie virtuves saliņas, kad gatavojat ēdienu, vai pie rakstāmgalda vai ēdamgalda, kad strādājat vai palīdzat pildīt mājasdarbus. Atstājiet izslēgtus visus pārējos nevajadzīgos gaismas avotus un svarīgākajās vietās izmantojiet tikai visnepieciešamāko apgaismojumu.

Vēl viens lielisks veids, kā maksimāli izmantot dienas gaismu, ir izmantot saules gaismu! Izmantojot saules gaismas ķermeņus, jūs varat izmantot Zemes dabas resursus un uzlādēt saules bateriju, izmantojot saules gaismu, izmantojot nelielu bateriju, kas atrodas augšpusē. Kad gaismu ieslēdzat vakarā, tā izmanto enerģiju, kas akumulatorā ir uzlādējusies dienas laikā, tāpēc šai gaismai nav nepieciešams izmantot elektroenerģiju. Tāpēc saules gaismas ķermeņi ir ārkārtīgi videi draudzīgs, enerģiju taupošs un, pats galvenais, ekonomisks risinājums, kas neparādās jūsu elektrības rēķinā.

Saules baterijas ir arī ārkārtīgi gudras āra apgaismojumam, jo lielākā daļa no tām pašas ieslēdzas, kad sajūt, ka saule tās vairs neuzlādē. Tādējādi jums nav jāuztraucas par taimeriem vai manuālu ieslēgšanu, kad satumst.

Skatiet mūsu pilno dažādo solāro gaismu klāstu šeit!

04
IZSLĒGT GAISMU, IZEJOT NO TELPAS.
Uzglabājiet gaismu tikai tajās telpās, kurās uzturaties jūs un jūsu tuvinieki, un izslēdziet to, tiklīdz atstājat telpas. Izslēgt gaismu ir vēl viens vienkāršs, bet ļoti efektīvs padoms, kā samazināt rēķinus par elektrību. Izslēdzot piecas spuldzes visā mājā, kad tās nelietojat, katru gadu varat ietaupīt daudz naudas! Tāpēc ir labs ieradums izslēgt apgaismojumu, kad atstājat telpu, jo ne vienmēr droši zināt, kad atgriezīsieties.

05
APSVERIET, VAI JUMS VAJADZĒTU IEGULDĪT LĪDZEKĻUS VIEDĀ APGAISMOJUMĀ.
Parasti viedais apgaismojums patērē vairāk enerģijas nekā klasiskais apgaismojums. Tāpēc izvērtējiet, vai jums ir lietderīgi nomainīt visu apgaismojuma arsenālu pret elektrotīkla spuldzēm.

No vienas puses, tās patērē vairāk enerģijas, kad ir ieslēgtas, un turpina patērēt enerģiju, kad ir izslēgtas, jo vienmēr patērē enerģiju, lai sazinātos ar tiltu, Wi-Fi vai Bluetooth, bet, no otras puses, ieguldījums viedajās spuldzēs jūsu mājas visbiežāk izmantotajās telpās var palīdzēt tiem, kas ne vienmēr atceras izslēgt gaismu, un ilgtermiņā var būt energoefektīvāks.

Mazās programmējamās spuldzītes var iestatīt tā, lai tās izslēgtos, kad atstājat īpašumu vai kad uzlec saule, un, izmantojot dažādas papildu ierīces, jūs varat iestatīt sensorus, kas palīdzēs jūsu mājoklim izslēgt gaismu, kad tā nav nepieciešama. Piemēram, kustību sensors vai spiediena sensors var izslēgt apgaismojumu, kad atstājat telpu vai atrodaties gultā.

Iespējams, vēlēsieties izpētīt, cik daudz enerģijas patērē dažādi viedā apgaismojuma risinājumi, un pēc tam izlemt, vai jums un jūsu mājai tas ir lietderīgi.

Apskatiet mūsu viedā apgaismojuma klāstu šeit!

06
UZSTĀDĪT VAI NOMAINĪT ĀRA APGAISMOJUMU
Novērtējiet savu āra apgaismojumu! Iespējams, jūs vairāk pievērsāt uzmanību iekštelpu apgaismojumam un izmaiņām, ko varat veikt, lai taupītu elektroenerģiju, taču noteikti ir vērts pievērst uzmanību arī savam āra apgaismojumam. Laba ideja ir atlikt āra apgaismojuma ieslēgšanu uz stundu, lai tas ieslēgtos tikai tad, kad ir pilnīgi tumšs. Varētu arī apsvērt iespēju, ka apgaismojums apgaismotu āra teritorijas ierobežotu laika periodu, nevis visu laiku, tādējādi ietaupot vairāk enerģijas. Varat arī izmantot āra apgaismojumu ar sensoru, lai gaisma ieslēgtos tikai tad, kad tā ir absolūti nepieciešama, un automātiski izslēgtos, kad tā nav nepieciešama.

Aplūkojiet mūsu pilno āra apgaismojuma ar sensoriem klāstu šeit!

07
SEKOT LĪDZI ELEKTROENERĢIJAS CENĀM LIETOTNĒS
Mūsdienās varat atrast lietotni jebkurai vajadzībai, tāpēc, protams, varat atrast arī lietotni, kas parāda dažādas elektroenerģijas cenas katru stundu. Šādā veidā jūs varat rūpīgi sekot līdzi laikiem, kad elektroenerģija ir lētākā, lai jūs varētu maksimāli izmantot savu naudu. Ir viegli aizrauties ar to, cik daudz jūs patiesībā varat ietaupīt, un atrast labāko laiku, kad izmantot elektroenerģiju, var būt pavisam vienkārši.

08
KOPĪGI RADĪT LABUS IERADUMUS
Viens no svarīgākajiem faktoriem elektroenerģijas taupīšanā ilgtermiņā ir labie ieradumi, ko kopīgi veidojat savā mājsaimniecībā! Ja mājās ir vairāki cilvēki, tā ir kolektīva atbildība, lai atcerētos taupīt elektroenerģiju, izslēdzot gaismu telpā, kurā vairs neatrodaties, vai pārliecinoties, ka neieslēdzat gaismu, kad ejat pa gaiteni vai kad jums kaut kas ātri jāpaņem no savas istabas. Pēc tam dāvājiet savai ģimenei balvu par elektroenerģijas taupīšanu mēnesi pēc mēneša kā simbolu labajiem ieradumiem, ko esat kopīgi izveidojuši un uzturējuši!